Výstraha ČHMÚ

VÝSTRAHA ČHMÚ
VÝSTRAHA PŘEDPOVĚDNÍ POVODŇOVÉ SLUŽBY ČHMÚ

Zpráva č. 000186
Odesláno: 6.6.2019 10:27:00
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000185 vydanou 05.06.2019 v 15:17:19 hodin Územní platnost: Středočeský kraj ________________________________

Meteorologická situace: Tato zpráva upřesňuje časovou platnost dříve vydaných výstrah před silnými bouřkami. Ve čtvrtek bude přes naše území zvolna od jihozápadu postupovat zvlněná studená fronta. Na frontě se vytvoří přeháňky a místy bouřky, i silné, doprovázené zejména přívalovými srážkami s úhrny kolem 40 mm, ojediněle kroupami. Na severovýchod území dorazí srážky až později večer a na západě Čech budou současně přecházet do deště, který bude během noci ustávat.
________________________________

Středočeský kraj
Silné bouřky Žlutá
6.6. 11:00
6.6. 12:00 – 7.6. 04:00
6.6. 24:00

Popis: Ve čtvrtek během dne odpoledne a večer se při postupu zvlněné studené fronty k severovýchodu místy vyskytnou silné bouřky, doprovázené zejména přívalovými srážkami s úhrny kolem 40 mm, ojediněle i kroupami. Večer budou bouřky místy přecházet do deště. deště, který bude během noci od západu ustávat.
Doporučení: Přívalový déšť s možností zatopení níže položených míst, sklepů apod. Nárazy větru způsobující lámání větví stromů, možné škody na majetku a elektrickém vedení. Nebezpečné podmínky pro chodce a pro řízení motorových vozidel. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu padajícími a poletujícími předměty a zásahu bleskem. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.
________________________________
Distribuce: SČK