4. ročník turnaje ve stolním tenise

Obec Bukovany ve spolupráci s oddílem stolního tenisu SK Chraštice uspořádala v sobotu 30. 12. 2017 již čtvrtý IV. ročník vánočního turnaje ve stolním tenise.
Turnaje se účastnilo 17 občanů Bukovan, Sedlečka a jejich rodinných příslušníků. Byly vypsány tři kategorie soutěžících. Dvouhra mužů, dvouhra žen a čtyřhra mužů.
V první kategorii (dvouhra mužů) se objevilo několik černých koňů. Jedním z nich byl rodák z Bukovan, Bohdan Voska, jehož útočná hra, založená na tvrdém forhendovém úderu, byla pro všechny spíše nemilým překvapením. Rovněž chytrá universální hra Bukovanského Jana Moucala zamotávala mnohým aktérům nemálo hlavu. Tito dva se ve vyřazovací části soutěže utkali ve čtvrtfinále, kde po boji postoupil do semifinále právě Jan Moucal. Obhájce loňského titulu Jakub Macoun neměl podle předpokladu ani ve vyřazovací části soutěže se soupeři větší problémy. Ve finále pak narazil na Lukáše Vosku, jehož trpělivou a jistotou oplývající hru, nebyl schopen překonat a titul loňského přeborníka Bukovan a Sedlečka neobhájil.
Ten naopak obhájila Lucie Sládková, která s nejlepším skore vybojovala titul před druhou Monikou Štěrbovou a třetí Julií Sojkovou. V kategorii žen, se soutěže se svolením organizačního výboru zúčastnil nejmladší soutěžící, Ondřej Mareš, který mile překvapil nejvíce své rodiče.
Výsledky čtyrher mužů ovlivnilo losování k nasazeným hráčům. Celkem nejvíce štěstí měla pozdější vítězná dvojice, protože k jednomu z favoritů soutěže, Lukáši Voskovi, byl přilosován jeho strýc Bohdan Voska. Naopak smůlu v losování si vybral též vynikající sportsmen Jirka Fairaisl, jehož houževnatá hra nebyla schopna nahradit nejistotu, sice snaživého, ale přeci jen s menší stolnětenisovou praxí přilosovaného, Tomáše Opičky.
Celou atmosféru turnaje pozitivně ovlivňovaly bojovné výkřiky některých nejmenovaných  aktérů soutěže, které prozrazovaly, opravdu poctivý přístup k osobním výkonům.
Tentokrát bohužel chyběl dvounásobný vítěz David Kaiser, jehož do turnaje nepustilo těžké nachlazení. Přeze svou indispozici se na turnaj přijel podívat a nejenom to. Přivezl i lákavé ceny pro vítěze, věnované obcí Bukovany.
Závěrem je třeba poděkovat i vedení ZŠ a MŠ Chraštice, které každoročně umožňuje v prostorách školy obecní turnaj uspořádat.

Lubor Vopat